“Ви повинні любити те, що робите. Для того, щоб досягти успіху в якійсь сфері, треба стати одержимим, дозволити собі зануритись у неї з головою. Ви мусите прагнути більшого та кращого”. Джо Перез
![](https://i0.wp.com/irc.poltava.ua/wp-content/uploads/2023/09/4.webp?resize=640%2C480&ssl=1)
27.10.2021 року відбулося чергове засідання учасників клубу «21/3. Батьківська паралель». Головна мета зустрічі – обговорити з батьками дітей із синдромом Дауна, діти яких перебувають на інклюзивному навчанні, важливі питання щодо змін, які будуть відбуватися з 1 січня 2022 року, в розробленні індивідуальної програми розвитку, в алгоритмі проведення корекційно-розвиткових послуг, в системному кваліфікованому супроводі дитини з ООП в закладі освіти; обговорити ефективність використання візуального розкладу. Багато часу приділили обговоренню важливості розроблення індивідуального маршруту, виходячи із сильних сторін та вподобань дитини.
![](https://i0.wp.com/irc.poltava.ua/wp-content/uploads/2023/09/5.webp?resize=640%2C480&ssl=1)
Куратор проєкту Марина Дігтенко розробила для кожної дитини індивідуальний розклад уроків на кожен день тижня, згідно шкільного розкладу. Відтепер наші першачки, складаючи підручники в шкільний ранець, будуть розуміти завдяки карткам, який розклад занять та яка послідовність їх протягом навчального дня. Тож день у школі для дитини буде передбачуваний, а структурованість знизить тривогу і налаштує на активну взаємодію та навчання. Візуальна підтримка дасть змогу дитині з ООП виконувати рутинні заходи протягом дня, тижня, місяця. Також всі батьки отримали основу з картками розкладу на тиждень і мобільний розклад «Велика гармошка».
![](https://i0.wp.com/irc.poltava.ua/wp-content/uploads/2023/09/6.webp?resize=640%2C480&ssl=1)
Також, пані Марина провела майстер-клас для малечі та батьків з використанням техніки фелттерапії. Мета – стимуляція дитини з синдромом Дауна до самовираженності та творчості. Дітям важливо працювати руками, пальчиками, розвиваючи та активізуючи дрібну моторику. Це сприяє стимуляції центрів у корі головного мозку, які відповідальні за такі важливі психічні функції, як мова і мислення.
У дітвори вийшли прекрасні веселки, які осяяли позитивом та радістю не тільки батьків, а й фахівців ІРЦ.
Останні коментарі